O systému OZáK

Internetový online záznamník dat z IP kamer, zkráceně „OZáK“, je systém pro zpracování záznamů z digitálních kamerových systémů se specializací na zpracování záznamů pro IP kamery.

IP kamera je digitální kamera, která pořízená video a obrazové snímky zpracovává a převádí přimo do digitální podoby kdy zároveň komunikuje po běžných datových sítích (wifi, (x)dsl a mobilních datových sítích jako jsou mobilní datové technologie LTE, UMTS, HSDPA, HSUPA, ale je plně dostupná také skrze pomalejší mobilní sítě typu EDGE nebo GPRS) a díky tomu je lze instalovat a používat prakticky kdekoliv, kde je dostupné rozumě stabilní a rychlostí přenosu vhodné připojení k internetové datové síti pro vámi zamýšlené použití.

Jejich využití se nejlépe uplatňuje tam, kde je zapotřebí nejen zvýšený dohled, ale zejména ochrana majetku a záznam pohybu osob zejména v rozsáhlých objektech. Jejich velikou předností je snadné propojení se stávajícími zabezpečovacími alarm systémy a díky pokročilé logice není nutné na rozdíl od analogové technologie, udržovat provoz za pomoci aktivního lidského dohledu, postačuje občasná kontrola záznamu v případě nutnosti nebo podezření. Právě díky digitalizaci záznamů je snadná samotná archivace pořízených snímků i jejich následné procházení a zpracování kamerových záznamů což většinou analogová technologie ztěžovala zejména náklady na lidské zdroje a technologie vhodných pro záznam.

Seznam aktuálních funkcí a možností záznamníku najdete dále v rubrice Aktuálně o systému.


YTBkN